Wyjazd do kina.

Witamy wszystkich!

17 października br. na drugiej godzinie lekcyjnej klasy I oraz II wybrały się do kina ,,Helios” do Opola na film pt. ,,Sierpniowe niebo.63 dni chwały”Jechaliśmy dwoma autobusami (i jak zwykle śmiechu,aż po uszy).Film reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego,który jest synem powstańca.

Dramatyczna historia: Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

Uważamy, że film zasługuję  na szczególną uwagę za m.in. za  muzykę, która przede wszystkim powinna się spodobać młodzieży oraz ze względu na temat.

W dzisiejszych czasach mało kto pamięta o poświęceniu młodych ludzi za nasz kraj. To dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce, w Warszawie, która została odbudowana ze zgliszcz oraz innych zakątkach naszego kraju.

A po filmie mieliśmy 20 minut dla siebie (zjedzenie popcornu i wypicie coca-coli)

Klasy I oraz II polecają!!! :)

PS:Gorące podziękowania dla wszystkich opiekunów,którzy byli obecni na wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>